Aktualnie zapowiedzi przedślubnych brak.

Ktokolwiek wie o istniejących przeszkodach do ważnego zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego – zachowując roztropność, aby pomówieniem nie skrzywdzić narzeczonych – zobowiązany jest w swoim sumieniu do poinformowania o tym proboszcza parafii (narzeczonej lub narzeczonego) lub Kurię Diecezjalną w Rzeszowie.

Podstawa prawna:
Kodeks Prawa Kanonicznego
Kanon 1066 – Przed zawarciem małżeństwa należy się upewnić, że nic nie stoi na przeszkodzie do jego ważnego i godziwego zawarcia.
Kanon 1069 – Wszyscy wierni mają obowiązek znane im przeszkody małżeńskie wyjawić przed zawarciem małżeństwa proboszczowi lub ordynariuszowi miejsca (biskupowi diecezjalnemu – przyp. admin.).