Informacje publikowane na tej stronie zachowują standardy RODO

II Niedziela Adwentu, C (09.12.2018)

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na ten cel.

2. Msza Św. roratnia w tygodniu o godz. 17:00. Zachęcam do licznego udziału wszystkich parafian. Zapraszam dzieci z lampionami.

3. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:
– w czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
– w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

4. W środę po Mszy Św. nowenna ku czci Matki Bożej Gregoriańskiej z odczytaniem próśb i podziękowań. W czwartek nowenna ku czci św. Maksymiliana z ucałowaniem relikwii.

5. W piątek spotkanie Akcji Katolickiej. W sobotę po Mszy Św. spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z VII klasy szkoły podstawowej

6. W przyszłą niedzielę bezpośrednie przygotowanie do Świat Bożego Narodzenia rozpoczniemy nowenną do Dzieciątka Jezus po Mszy Św. o godz. 8:00.

Parafialna spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w poniedziałek 17 grudnia.

7. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie będziemy gościli o. Macieja Miąsika [1], misjonarza kombonianina. Będzie możliwość nabycia różnych pamiątek misyjnych z których dochód jest przeznaczony na misje prowadzone przez kombonianów.

8. Składka z przyszłej niedzieli (III miesiąca) przeznaczona jest na prace upiększające w naszej świątyni. Za zrozumienie i ofiarność składam serdeczne Bóg zapłać.

9. Od dzisiaj, panie z Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z tych świec jest przeznaczony na dzieła podejmowane przez Caritas w diecezji oraz w naszej parafii. Oprócz świec będzie można ze sobą zabrać Torby Miłosierdzia. Zebrane artykuły zostaną przekazane przed świętami osobom starszym i samotnym w naszej parafii. Torby Miłosierdzia można składać w salce.

10. Składam podziękowanie wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać.

11. Dziękuję grupie dyżurującej w minionym tygodniu za sprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty.

O przejęcie dyżuru proszę kolejną grupę.

12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Niech jej lektura pomoże nam owocnie przeżyć czas Adwentu.

Przypisy: [1]

o. Maciej Miąsik MCCJ
Do Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów wstąpiłem w 1999 roku, zafascynowany postacią św. Daniela Comboniego. Czułem, że w ten sposób będę mógł zrealizować moje powołanie zakonne, kapłańskie i misyjne. Mam już za sobą 6-letni pobyt w Peru, gdzie kończyłem moją formację. Przebywając w naszym międzynarodowym seminarium w Limie miałem okazję doświadczyć piękna dzielenia życia i fascynacji misjami ze współbraćmi pochodzącymi z Afryki, Ameryki i innych krajów Europy. Mój ostatni rok pobytu na peruwiańskiej ziemi był okazją do zasmakowania czym jest prawdziwa misja. Na obrzeżach Amazonii miałem możliwość pracy na polu pierwszej ewangelizacji wśród Indian z grupy Kampa, o których jeszcze jako dziecko czytałem w książkach o przygodach Tomka Wilmowskiego. Był to bardzo krótki czas spędzony tam, ale zapadł mi głęboko w serce i umocnił mnie na drodze powołania misyjnego. 16 października 2010 roku przyjąłem święcenia kapłańskie z rąk Jego Ekscelencji księdza biskupa Mateusza Ustrzyckiego. Obecnie pracuję w Polsce, w Krakowie dzieląc się ze wszystkimi moim bogatym doświadczeniem misyjnym. ( źródło: kombonianie.pl )