V Niedziela Wielkiego Postu, A (29.03.2020)

1. Msza św. w tygodniu o godz. 18:00.

2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W związku z obecną sytuacją i stanem epidemii spowiedź św. w kościele po wcześniejszym telefonicznym umówieniu lub za pomocą adresu e – mail parafii.

3. Składam podziękowanie wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać.

4. Dziękuję grupie dyżurującej w minionym tygodniu za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty. O przejęcie dyżuru proszę kolejną grupę.

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

✜ Modlitwa w czasie pandemii

Panie Jezu, Zbawicielu świata i nasza nadziejo! Błagamy Cię z ufnością, zmiłuj się nad nami; przebacz nam nasze grzechy i boską swą władzą rozkaż wirusowej pandemii, aby się cofnęła i nie miała mocy nam szkodzić. Jezu, ufamy Tobie!

Wybaw nas od wszelkiego zła, które nam zagraża. Swoim światłem rozjaśnij umysły ludzi, stworzonych na obraz i podobieństwo Boże, aby poznali swą godność, Ciebie uznali za Pana i przyjęli Twoje święte Prawo, jako nienaruszalną zasadę życia.

Jezu, Synu Maryi, który wziąłeś z Niej ludzkie ciało, aby stać się naszym Zbawicielem; Jezu, który wzywałeś do nawrócenia i głosiłeś królestwo Boże, niech Twój głos zabrzmi w ludzkich sumieniach, obudzi je z bezbożności i bałwochwalstwa, abyś mógł okazać swoje miłosierdzie nam i całemu światu.

Dobry Jezu, usłysz nasze błaganie i ześlij ocalenie! Zdrowych strzeż od zarazy, chorym przywróć zdrowie, błogosław wszystkim, którzy na Twój wzór służą innym.

Prosimy Cię o to przez wstawiennictwo Twej Niepokalanej Matki i św. Józefa, który Ciebie, jako Niemowlę, uchronił przed ościeniem śmierci. „Albowiem tylko Tyś jest święty. Tylko Tyś jest Panem. Tylko Tyś Najwyższy”. Amen.

Informacje publikowane na tej stronie zachowują standardy