Niedziela Zesłania Ducha Świętego, C (09.06.2019)

1. Przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.

2. Msza św. w tygodniu o godz. 18:00, a następnie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła; we wtorek – św. Barnaby, apostoła; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

4. W piątek po mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W tym roku uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) będziemy przeżywali 20 czerwca. O przygotowanie ołtarzy bardzo proszę następujące rodziny:

• ołtarz I – Ochotnicza Straż Pożarna i Rogoźnica nr 100 – 108 i 264 – 269;
  • ołtarz II – Rogoźnica nr 113 – 157;
  • ołtarz III – Rogoźnica nr 162a – 206;
  • ołtarz IV – Rogoźnica nr 211 – 263.

Włączmy się solidarnie w to przygotowanie. Niech osobiste zaangażowanie każdego z nas będzie darem dla Chrystusa Eucharystycznego i niech wyjedna Boże błogosławieństwo wszystkim podejmującym ten trud.

6. Składam podziękowanie wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać.

7. Dziękuję grupie dyżurującej w minionym tygodniu za sprzątanie kościoła oraz za kwiaty. O przejęcie dyżuru proszę kolejną grupę.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Informacje publikowane na tej stronie zachowują standardy