I Niedziela Adwentu, A (01.12.2019)

1. Rozpoczęliśmy Adwent – „czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana” i nowy rok duszpasterski, któremu towarzyszy hasło: „Wielka tajemnica wiary”.

Okres Adwentu jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Chrystusa Pana. Do 16 grudnia liturgia tego okresu akcentuje prawdę o powtórnym przyjściu Chrystusa przy końcu czasów. Od 17 grudnia rozpoczniemy dni bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy też o adwentowych postanowieniach, spowiedzi, a także o tym, że Adwent jest okresem szczególnej troski o trzeźwość w rodzinach.

Parafialna spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w poniedziałek 16 grudnia.

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych.

Dzisiaj od godz. 13:00 rozpoczynając od Podboru pan organista będzie rozprowadzał opłatki. W tygodniu od godz. 8:30.

2. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Franciszka Ksawerego; w sobotę – św. Ambrożego; w niedzielę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

3. Msza św. roratnia w tygodniu o godz. 17:00. Zachęcam do licznego udziału wszystkich parafian. Zapraszam wszystkie dzieci z lampionami, które będą codziennie zbierały obrazki.

4. Trwa nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przed mszą św. śpiew Godzinek. Zachęcam wszystkich czcicieli Matki Bożej do licznego udziału.

5. W poniedziałek spotkanie dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii św. wraz z rodzicami.

6. W środę po mszy św. nowenna ku czci Matki Bożej Kodeńskiej z odczytaniem próśb i podziękowań.

7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartak, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed mszą św. W czwartek i piątek spowiedź św. od godz. 16:00

W piątek od godz. 13:00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

8. W sobotę po mszy św. spotkanie z Biblią.

9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali XX Dzień Modlitwy i Pomocy  Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

Podczas mszy św. o godz. 10:30 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

10. Od przyszłej niedzieli, panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzały świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży tych świec jest przeznaczony na dzieła podejmowane przez Caritas w diecezji oraz w naszej parafii.

11. Składam podziękowanie wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać.

12. Dziękuję grupie dyżurującej w minionym tygodniu za sprzątanie kościoła, za kwiaty oraz wyprasowanie obrusów. O przejęcie dyżuru proszę kolejną grupę.

W tym roku proszę o przygotowanie wystroju kościoła do świąt Bożego Narodzenia mieszkańców Podboru (nr 53a – 62 i nr 65 – 73).

13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Informacje publikowane na tej stronie zachowują standardy