Niedziela Zesłania Ducha Świętego, A (31.05.2020)

1. Msza św. w tygodniu o godz. 18:00.

W tygodniu nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy św., w niedziele po mszy św. o godz. 8:00.

2. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła; we wtorek – święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego; w środę – święto Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kaplana; w piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika; w niedzielę – uroczystość Najświętszej Trójcy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. codziennie pół godz. przed mszą św.

W piątek od godz. 14:00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

4. Składam podziękowanie wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać.

5. Dziękuję grupie dyżurującej za posprzątanie kościoła, wyprasowanie obrusów oraz za kwiaty. O przejęcie dyżuru proszę kolejną grupę.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

7. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, które w tym roku będziemy przeżywać 11 czerwca. O przygotowanie ołtarzy proszę następujące rodziny:

• ołtarz I – Aleja Niepodległości nr 92 – 116, ul. Św. Maksymiliana Kolbego nr 113 – 125 i Podbór nr 41 – 51;
  • ołtarz II – Aleja Niepodległości nr 66 – 90, ul. Św. Maksymiliana Kolbego nr 75 – 107 i Podbór nr 52 – 62;
  • ołtarz III – Aleja Niepodległości nr 33 – 57, ul. Św. Maksymiliana Kolbego nr 37 – 71 i ul. Majowa;
  • ołtarz IV – Aleja Niepodległości nr 12 – 16, ul. Św. Maksymiliana Kolbego nr 13 – 33 i Podbór nr 63 – 73.

✜ Modlitwa w czasie pandemii

Panie Jezu, Zbawicielu świata i nasza nadziejo! Błagamy Cię z ufnością, zmiłuj się nad nami; przebacz nam nasze grzechy i boską swą władzą rozkaż wirusowej pandemii, aby się cofnęła i nie miała mocy nam szkodzić. Jezu, ufamy Tobie!

Wybaw nas od wszelkiego zła, które nam zagraża. Swoim światłem rozjaśnij umysły ludzi, stworzonych na obraz i podobieństwo Boże, aby poznali swą godność, Ciebie uznali za Pana i przyjęli Twoje święte Prawo, jako nienaruszalną zasadę życia.

Jezu, Synu Maryi, który wziąłeś z Niej ludzkie ciało, aby stać się naszym Zbawicielem; Jezu, który wzywałeś do nawrócenia i głosiłeś królestwo Boże, niech Twój głos zabrzmi w ludzkich sumieniach, obudzi je z bezbożności i bałwochwalstwa, abyś mógł okazać swoje miłosierdzie nam i całemu światu.

Dobry Jezu, usłysz nasze błaganie i ześlij ocalenie! Zdrowych strzeż od zarazy, chorym przywróć zdrowie, błogosław wszystkim, którzy na Twój wzór służą innym.

Prosimy Cię o to przez wstawiennictwo Twej Niepokalanej Matki i św. Józefa, który Ciebie, jako Niemowlę, uchronił przed ościeniem śmierci. „Albowiem tylko Tyś jest święty. Tylko Tyś jest Panem. Tylko Tyś Najwyższy”. Amen.

Informacje publikowane na tej stronie zachowują standardy