Rogoźnica to niewielka wioska położona kilka kilometrów od Rzeszowa, leżąca na terenie gminy Głogów Małopolski. Przed I wojną światową Rogoźnica należała do parafii w Świlczy. Kiedy w 1912 r. powstała parafia w Rudnej Wielkiej, mieszkańcy Rogoźnicy zostali do niej przyłączeni. Pomimo przynależności do nowej parafii, z racji i tak stosunkowo dużej odległości, mieszkańcy Rogoźnicy oprócz Rudnej Wielkiej uczęszczali do kościoła w Głogowie Małopolski., Mrowli i Zaczerniu.

W styczniu 1978 r. podczas wizyty duszpasterskiej, z inicjatywy ks. Władysława Brzuszka, ówczesnego proboszcza parafii Rudna Wielka, podjęto modernizację budynku stojącego na pastwisku, w którym dawniej mieściła się austriacka karczma przerobiona na szkołę z punktem katechetycznym, aby przystosować ten obiekt do celebracji Mszy św.

Pierwsza Eucharystia została odprawiona za zgodą Ks. Biskupa Stanisława Jakiela, ordynariusza przemyskiego przez ks. Władysława Brzuszka 05.02.1978 r. Kilkanaście dni później, 19.02.1978 r. bp Tadeusz Błaszkiewicz poświęcił nowo powstałą kaplicę bez większego rozgłosu, w której Eucharystia była sprawowana przez ponad jedenaście lat. W lipcu 1982 r. ks. Stanisław Wójcik zastąpił dotychczasowego proboszcza parafii Rudnej Wielkiej kontynuując prace swojego poprzednika.

Pomimo licznych trudności (m.in. odwołanie kursującego autobusu, odłączanie prądu, zamknięcie szkoły, odmawianie pozwoleń na budowę nowego obiektu sakralnego, przesłuchiwanie mieszkańców) przystąpiono do gromadzenia materiałów budowlanych i budowy obecnej świątyni. Mieszkańcy Rogoźnicy w tym czasie podejmowali całodobowe modlitewne czuwania, aby nowo powstała kaplica nie została zniszczona.

W dniu 13.05.1984 r. bp Bolesław Taborski poświęcił krzyż i plac budowy na którym znajduje się obecna świątynia. Z kroniki jasno wynika, że wszyscy mieszczańscy Rogoźnicy bardzo ofiarnie włączyli się w budowę świątyni. Pięć lat później, w niedzielę 22.10.1989 r. abp Ignacy Tokarczuk poświęcił kościół pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Rogoźnicy.

W sierpniu 1993 r. został poświęcony plac pod cmentarz parafialny. Natomiast w sierpniu 1995 r. na prośbę mieszkańców został wydzielony z parafii Rudna Wielka rektorat, w którym obowiązki duszpasterskie pełnił ks. Władysław Szypuła.

W dniu 27.08.2006 r. ówczesny biskup rzeszowski Kazimierz Górny erygował w Rogoźnicy parafię, której pierwszym proboszczem został ks. Stanisław Mularz. Do parafii oprócz mieszkańców Rogoźnicy została włączona mniejsza część Rudnej Małej.

W sierpniu 2013 r. obowiązki po ks. Mularzu przejął ks. Piotr Jakobik, który uroczyście na urząd proboszcza został wprowadzony w dniu 25.08.2013 roku i sprawuje go do chwili obecnej.

Uroczystość 10-lecia istnienia naszej parafii obchodziliśmy w niedzielę 14 sierpnia 2016 roku w połączeniu z dorocznym odpustem parafialnym. Ten sam dzień był 75 rocznicą męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbe – Patrona naszej wspólnoty.