W tych dniach miłość…

W tych dniach miłość…

W tych dniach miłość szczególnie zadomowi się w naszych domach. Dzielimy się opłatkiem i składamy sobie wzajemnie życzenia. Dzieje się tak, albowiem Chrystus, dar Bożej Miłości, narodził się w ludzkim ciele, by rodzić się nieustannie w każdym z nas, w sercach naszych, w sakramentach świętych, szczególnie poprzez miłość miłosierną w tajemnicy pojednania i Eucharystii.

Niech więc Bóg rzeczywiście się rodzi i narodzi – w życiu i w sercu każdego człowieka, niech się narodzi pośród nas, w Kościele świętym – w posługiwaniu papieża Franciszka; w ojczyźnie naszej – w sercach rządzących i rządzonych;  w świadectwie życia biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych oraz  niech się narodzi w nas, w domach naszych i rodzinach – we wzajemnej miłości dziadków, rodziców, młodzieży i dzieci, a w sposób szczególny w sercach osób cierpiących i samotnych.

Niech to spotkanie z Bożą Miłością pogłębi naszą wzajemną miłość i zaufanie, niech umocni wiarę, wzbudzi nadzieję, przywróci pokój, abyśmy w każdy dniu nowego 2020 roku dorastali do pełni człowieczeństwa, do miłości i świętości, aby nasze ziemskie pielgrzymowanie wydało dobre owoce, abyśmy narodzili się dla nieba.

Niech tym bożonarodzeniowym życzeniom i w całym Nowym 2020 Roku towarzyszy nam Boże błogosławieństwo. Tego Wam Drodzy – bliscy memu sercu – Rogoźniczanie na czele z Waszym Księdzem Proboszczem Piotrem i sobie życzy

administrator parafialnego serwisu internetowego